Vrabotuvanje.com - Градежен инженер - Скопје - БИСИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инженер

Скопје

Рок за пријавување:

  • БИСИ ДООЕЛ

Визијата на БИСИ е да создадеме препознатлив бренд во градежништвото, кој на пазарот ќе се истакнува по својата уникатна архитектура и понуда на ПРЕМИУМ станбени и деловни објекти.

Мисијата на БИСИ е да им понудиме на клиентите високо квалитетен производ, кој вклучува изградба на станови и деловен простор по највисоки стандарди, со најсофистицирани материјали, на ексклузивни и атрактивни локации.

За нашата канцеларија во Скопје, објавуваме работна позиција за: 

ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР - Надзор при изведба на објекти од високоградба со соодветно работно искуство

главни одговорности:

  • Раководење со објект, обезбедување и координирање на проекти и усогласување, контрола и синхронизација на сите фази на изведба.
  • Во текот на извршувањето на договорените работи да контактира со инвеститорот, надзорните органи, подизведувачите и државни органи и презема соодветни активности во зависност од природата на укажаните потреби.
  • Надгледување на развојот на проектот и да им даде насоки кога е потребно.
  • Оценка на напредокот и подготвување на детални извештаи за Управителот и Инвеститорот.
  • Обезбедување на придржување кон сите здравствени и безбедносни стандарди.
  • Познавање на оперативни практики на градење и следење на стандардите и нивните промени.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • ВСС – Градежен факултет – Градежен инженер со овластување А за изведба или Б за изведба.
  • Искуство во изведба на проекти од високоградба.
  • Одлично познавање на AutoCad и апликациите од MS Office пакетот.


Плата по договор.

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите биографии можат да ги испратат електронски преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде