Vrabotuvanje.com - Лице за приемно одделение - Скопје - ВИДЕО-ДАТА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лице за приемно одделение

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВИДЕО-ДАТА ДООЕЛ

Видео-Дата е компанија која повеќе од 20 години се занимава со сервисирање и одржување на електронски уреди и апарати за домаќинство како и професионална опрема. Основана е во 1988 година и започнува со сервисирање на ТВ, аудио и видео опрема и видео камери. Од 1994 година врши сервисирање на телекомуникациска опрема, монитори, проектори, GSM ,а во 2000 год. започнува со сервисирање на бела техника (уреди за домаќинство), монтажа и сервис на клима уреди.

Освен сервисните услуги, Видео-Дата нуди и продажба на резервни делови и аксесоари за вашите уреди. Да се биде лидер во сервисната индистрија на црна и бела техника е одговорност и гордост.
 

Видео Дата има потреба од следната работна позиција
Лице за приемно одделение


Потребни кфалификации:

 • Познавање на работа со компјутер (Microsoft Office)
 • Познавање во административно работење
 • Познавање на англиски јазик би се сметало за предност


Опис на работно место:

 • Комуникација со клиенти
 • Изготвување на работни налози
 • Прием и издавање на апарати
 • Распределување и предавање работни налози на сервисерите
 • Проверка на апаратите кои се во процес на сервисирање
 • Работа со каса и наплата
 • Познавање на анлиски јазик би се сметало за предност


Потребни способности и вештини:

 • Одлични комуникациски способности
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Посветеност, одговорност, лојалност
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Вредна и одговорна личност со позитивен став
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 
Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде