Vrabotuvanje.com - Архитект - Скопје - АЛЕКС ИНЖЕНЕРИНГ И ГРАДЕЖНИШТВО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛЕКС ИНЖЕНЕРИНГ И ГРАДЕЖНИШТВО ДООЕЛ

АЛЕКС ИНЖЕНЕРИНГ И ГРАДЕЖНИШТВО ДООЕЛ ГЕВГЕЛИЈА има потреба од следната работна позиција

АРХИТЕКТ


Опис на работата за архитект:

 • Работа на градилиште
 • Работа на терен - надвор од Скопје
 • Организација на градилиште - усогласување со динамиката на изведување на работите
 • Припрема на цртежи во однос на реалната состојба на лице место, котирање и печатење
 • Контрола на квалитет на изведени работи
 • Решавање на тековни проблеми на терен во соработка со колеги
 • Организација на подизведувачи
 • Проверка на градежни книги од подизведувачи

Потребни квалификации:

 • Потребно е високо образование - дипломиран архитект
 • Работа во AutoCAD, MS Office - задолжително
 • Пожелно е искуство од работа на градилиште
 • Возачка дозвола Б категорија - активен возач/задолжително
 • Организациски способности
 • Тимска работа
 • Одговорност

Услови:

 • Редовна основна плата + дневници за работа надвор од Скопје
 • Платено сместување надвор од Скопје
 • Платени оброци
 • Платени патни трошоци
 • Пробна работа 1 месец

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Архитектура изнесува 25.340 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде