Vrabotuvanje.com - Сметководствен работник – Фактурист - Скопје - Ерак Груп ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководствен работник – Фактурист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Ерак Груп ДОО

КОИ СМЕ НИЕ

Ерак Груп е бренд кој постои на пазарот повеќе од десет години и кој преку своите препознатливи компании нуди високо професионални услуги од областа на организиран превоз на патници, туристички и тур-операторски услуги и продажба на авиобилети.

Соработуваме со познати интернационални компании со седиште во и надвор од Република Северна Македонија и нашиот тим е максимално посветен да е секогаш во чекор со потребите и барањата на нашите клиенти.

Поради зголемување на обемот на работата, компанијата има потреба од нови вработени кои сакаат да работат и да напредуваат.

ВРАБОТУВАМЕ НА РАБОТНО МЕСТО

 
СМЕТКОВОДСТВЕН РАБОТНИК - ФАКТУРИСТ

 

ОПИС НА РАБОТНО МЕСТО (работни задачи, функции и одговорности)

 • Изготвување на излезни фактури и профактури
 • Книжење на излезни фактури
 • Срамнување на картички со коминтенти
 • Проверка на комплетност на искнижена документација

ЗНАЕЊА И ВЕШТИНИ (познавање на процедури, специфични барања на работата)

 • Минимум завршено средно образование
 • Познавање на работа со компјутер (MS Office пакет програми)
 • Одлични комуникациски и меѓучовечки односи
 • Одлични организациски способности
 • Способност за одржување дискреција при справувањето со доверливи или осетливи работи
 • Способност за брзо учење нови системи (Пантеон)
 • Владеење на англиски јазик, усно и писмено

 

 • Конкурентна плата на пазарот на трудот.

Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV(работна биографија) преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде