Vrabotuvanje.com - Асистент во сектор финансии - Скопје - ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во сектор финансии

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје


Наш реномиран клиент, еден од водечките провајдери на интегрирани логистички услуги, кои нуди копнен, поморски и воздушен транспорт, како и широк спектар на логистички решенија го проширува својот тим во сметководство и финансии и за таа цел бара:

АСИСТЕНТ ВО СЕКТОР ФИНАНСИИ

 

Опис на работни задачи:

 • Aрхивирање на документи
 • Обрабoтка на документација
 • Примање влезни и излезни фактури и нивна евиденција
 • Изработка на фактури
 • Сложување на картици
 • Префактурирање на трошоци
 • Подготовка на статистички извештаи
 • Контакт со банки

Бараме:

 • Без работно искуство
 • Познавање на Англиски Јазик
 • Познавање на работа со компјутери (МS Office-Excel, Word )
 • Економски факултет (не е задолжителен )доколку се исполнуваат погре наведени услови)
 • Тимски орентирана личност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Силна посветеност на работата
 • Искуство на работа во динамична средина и со рокови
 • Одговорност, организираност, педантност

Понуда:

 • Работа во меѓународна компанија
 • Работа на полно работно време од 08:00 до 16:00 од понеделник до петок
 • Обуки за личен развој
 • Позитивна работна средина
 • Организиран превоз
 • Почетна плата 28.000 денари
 • Годишен одмор според ЗРО

Ги охрабруваме сите кои сакаат нова можност и ново искуство своите биографии да ги испратат на rabota@esi.mk и да ја наведат позицијата за која аплицираат или аплицирајте директно на www.esi.mk .

Доколку не сакате Вашата биографија да биде сочувана, наведете ја таквата информација во Вашата електронска порака

ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде