Vrabotuvanje.com - Сезонска работа во Австрија, Тирол, Wildschönau - Тирол - Номад Партнерс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сезонска работа во Австрија, Тирол, Wildschönau

Тирол, Австрија

Рок за пријавување:

  • Номад Партнерс

За нашите ресторани во Австрија, Тирол, Wildschönau, бараме пополнување:


 
1. За нашиот тим во кујната:
- Готвач / нето плата 2000 евра
- Помошник готвач нето/ нето плата 1700 ЕУР


Нудиме одлична работна средина во многу добро опремени кујни.
5 дена работна недела со 2 слободни и 50 работни часа.
Приватно сместување и службено возило за користење.
Здравствено и социјално осигурување на наш трошок.
Храна за време на смената.
Работна облека.
На крајот на сезоната, ги плаќаме надоместоците што се доспеваат, познати како Urlaubsgeld und Weinachtensgeld.
20% од бакшишот во ресторанот се доделува за кујната.
Договорот е со австриска компанија.
Очекуваме кандидатите да зборуваат англиски, да бидат комуникативни, да имаат професионално искуство и да работат добро во тим.
Во зависност од објектот, летната сезона е од 15.05. до 15.10. и од 25.05 до 15.10 часот.
 

2. Услуга: келнер - шанкер со кеш
Нудиме 5-дневна работна недела со 2 слободни дена и 40 работни часа неделно.
Приватно сместување и службено возило за користење.
Здравствено и социјално осигурување на наш трошок.
Храна за време на смената.
Работна облека.
На крајот на сезоната, ги исплаќаме надоместоците што доспеваат, познати како Urlaubsgeld und Weinachtengeld.
Договорот е со австриска компанија.
Нето месечна плата 1600 ЕУР.
Очекуваме кандидатите да зборуваат англиски и германски, да бидат комуникативни, да имаат искуство во професијата и да работат добро во тим.
Летната сезона е од 25.05 до 15.10.

Кандидатите мора да поседуваат европски пасош.
 

За информации, можете да ме побарате на приватни пораки во Messenger или да побарате контакт на 00359888514516. Овој телефон ги има следните апликации: Whats App, Viber,

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде