Vrabotuvanje.com - Аналитичар во микробиолошка лабораторија - Велес - ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Аналитичар во микробиолошка лабораторија

Велес

Рок за пријавување:

 • ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес

Швајцарската мултинационална компанија РОНТИС, активна во областа на производството на лекови и медицински помагала, во фабриката во Велес има потреба да вработи:

Аналитичар во микробиолошка лабораторија

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:
 • ВСС (дипломиран лаборант, биологија, микробиологија, фармација, хемија и сл.).
 • Познавање на говорен и пишан англиски јазик, како и ракување со Microsoft Office пакетот.
 • Со или без работно искуство.

Главни одговорности и активности на работното место:

 • Спроведување на зададениот план за микробиолошки анализи - редовно земање на примероци и нивна обработка (производствените погони и производи).
 • Изготвување на точни и навремени извештаи за микробиолошкиот статус во производните погони и производи.
 • Предлагање и учество во воспоставување и мониторинг на превентивни и корективни мерки.
 • Соработка со внатрешни и надворешни ресурси за одржување на опремата во оптимална состојба.

Ние нудиме:

 • Почетна основна плата во нето износ од 30.000 денари.
 • Пријатна работна атмосфера.
 • Работно време во една смена.
 • Организиран превоз.
 
Доколку сте заинтересирани, ве молиме пратете ја вашата биографија (CV) со слика на адресата: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, с. Долно Оризари бб, Велес 1400 или електронски преку Брзата Апликација, задолжително со назнака за Аналитичар во микробиолошка лабораторија, најдоцна до 23.02.2024 година.
 
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде