Vrabotuvanje.com - Head of Finance - Скопје - БЛУ ЧИП ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • БЛУ ЧИП ДООЕЛ Скопје

Comodita Home е најголемиот регионален малопродажен ланец за производи за домот. Во Март 2015 година Comodita Home и официјално се појавува на пазарот како самостоен бренд најпрво со 8 продавници, за денеска, по 5 години, да брои 48 продажни салони во целиот регион

Comodita , објавува оглас за следната работна позиција:

HEAD OF
FINANCE

 

Потребни квалификации:

 • ВСС/ССС
 • Лиценца за овластен сметководител
 • Задолжително познавање на англиски јазик
 • 3 години претходно работно искуство во финансии
 • Задолжително искуство во сметководствено биро или на релевантни позиции во ревизорски куќи
 • Познавање на “Microsoft Dynamics Navision” ке се смета за предност
 • Јаки организациски, комуникациски вештини
 • Работа со рокови и работа под притисок
   

Одговорности и задачи:

 • Прием, евиденција и регистрација на влезни фактури
 • Издавање, испорака и регистрација на излезни фактури 
 • Евиденција на дневен промет
 • Наплата и побарувања кон клиентите
 • Изработка на плати
 • Девизни надворешни плакања и интерни плаќања внатре во земјата
 • Репортирање спрема сите релевантни институции во државата
 • Репортирање и аналитика на барање на Менаџментот на компанијата
 • Изработка на завршна сметка
 • Комуникација со останатите вработени од финансискиот оддел на компанијата
 • Контрола на интерни процеси внатре во компанијата, поврзани директно и индиректно со финансиското работење

 

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме Вашите биографии да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде