Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - МЗТ ПУМПИ АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • МЗТ ПУМПИ АД
 • Адреса: Перо Наков, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.pumpi.com.mk

МЗТ Пумпи е производител на индустриски пумпи за транспорт на вода ,нафта и нафтени деривати. Со искуство од повеќе од 70 години има широк производен асортиман на центрифугални и волуметриски пумпи кои имаат широк примена во нафтена и гасна индустрија, процесна индустрија, наводнување и водоснабдување, рударство итн.

МЗТ Пумпи има потреба од следната работна позиција

Сметководител - 1 извршител

Кандидатот треба да ги исполнува следните услови:
 • Работно искуство од три години во сметководство
 • Познавање на компјутерски програми, MS Office и Интернет
 • Познавање на законските регулативи во областа на финансиите и сметководството,
 • Доверливост и аналитички способности
Лицето е одговорно за:
 • Евидентирање на влезни и излезни документи
 • Контрола и евиденција на благајна
 • Усогласување на финансиски картици
 • Комуникација со надлежни институции
 

Работата ќе се извршува со полно работно време ( 40 часа) од понеделник до петок.
Висината на месечната плата - по договор

Кратка биографија со копија од диплома, сертификати и уверенија да се достават на адреса:
МЗТ ПУМПИ АД Скопје, ул.Перо Наков бр.126, 1000 Скопје или преку полето Брза Апликација.

Краен рок за пријавување 15.04.2024 година

аплицирајте ПРЕКУ ПОЛЕТО
​БРЗА АПЛИКАЦИЈА

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде