Vrabotuvanje.com - Овластен сметководител/Сметководител - Скопје - ГЕИНГ ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Овластен сметководител/Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЕИНГ ДОО Скопје

 
 
Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ ДОО Скопје е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ ДОО Скопје има потреба од вработување на:
 
Oглас за работна позиција: Овластен сметководител/Сметководител
 

Опис на работно место:  

Сметководствено - финансиско работење:

 • Книжење, ликвидирање и контрола на целокупна сметководствена документација;
 • Изготвување и достава на ДДВ пријави;
 • Пресметка на аконтации за данок на добивка;
 • Подготовка и поднесување на завршна сметка и финансиски извештаи;
 • Подготовка на извештаи до надлежни институции;
 • Познавање и примена на важечка законска регулатива од оваа област.

Минимум потребни квалификации:

 • Образование: ССС/ВСС - Економски факултет
 • Работно искуство:Мин.5 год.работно искуство во областа сметководство и финансии и задолжително поседување на лиценца за Овластен Сметководител/Сметководител
 • Познавање на МS Officе пакетот и работење во Excel
 • Познавање на Англиски јазик
 • Возачка категорија : Б категорија

Дополнителни квалификации/вештини/познавања: 

 • Аналитички способности, организациски способности, комуникативност, тимска работа, доверлива личност.

Вашата биографија и мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:

 • Преку Брзата Апликација.
 • По пошта на адреса: ул. Борис Трајковски бр. 111 Скопје, најдоцна до 16.04.2024 година.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде