Vrabotuvanje.com - Мајстор/Оператор/Машинец за одржување на графички машини и сетирање и работа на машини - Скопје - АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мајстор/Оператор/Машинец за одржување на графички машини и сетирање и работа на машини

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
 
 

Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи:

МАЈСТОР/ОПЕРАТОР/МАШИНЕЦ ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ГРАФИЧКИ МАШИНИ и СЕТИРАЊЕ И РАБОТА НА МАШИНИ

Опис на работата и работните задачи:

 • Арт Принт Студио има потреба од машинец во печатница со оффсет машини, машини за доработка, плотери ...

За таа цел потребно е лицето да поседува:

 • Особен интерес за работа со машини, напредување и отклонување на дефекти (Се работи заедно во тим, има искусни лица кој работат со вас, но обврските за завршување на сервсните обврски се ваши)
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работатата
 • Отклонување на дефекти вон работно време
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја

Лицето ќе ги има следниве задачи:

 • Редовно сервисирање механика, електрика и електроника (може да соработувате со фирми за сервис за стручни работи) • Изработувате процедури за процеси во работење со машините и продуктите на машините,
 • Безбедност при работење со машините,
 • Да се грижите за постојан лагер за резервни делови и да ги нарачувате со претходен договор со надредено лице,
 • Да пристапува кон превентивен сервис и да ги одржува машините во работна кондиција Сите машини се осигурани од КРШ, од пожар, од небрижно работење на вработените.

Работење помош во работни обврски со останатите вработени за изработка на печатени продукти во печатницата
Почетна плата 38000денари.
Редовно исплата на плата.
Пријавување на цела сума на плата и додатоците се исплаќаат на плата со придонеси.
Исплата на К-15.
Не се работи на државни празници.
Годишен одмор 21-22 работни денови, како што е пропишано од државата.

Вашето CV пратете го на емаил: artprintstudio@gmail.com, со задолжителна назнака „МАШИНЕЦ”. Општи правила за аплицирање: Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот). Назнака на позиција за која се аплицира.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде