Vrabotuvanje.com - Специјалист за финансиски операции - Скопје - КПЕС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за финансиски операции

Скопје

Рок за пријавување:

  • КПЕС ДООЕЛ

 

Одделот за финансиски операции во меѓународна мултилоцирана компанија бара нов член на тимот на компанијата, со желба за раст и развој

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ФИНАНСИСКИ ОПЕРАЦИИ
(Работа на далечина)

Опсег на работа

Поддршка и извршување на процесот на фактурирање: испраќање фактури и следење на статусот, комуникација со клиенти

Мониторинг и контрола на временските листови: обезбедување на правилен пренос на податоци од еден систем на друг, одобрување временски листови, соработка со проект менаџери за известување

Управување со податоци: деловна администрација на ERP, внесување податоци во системите и обезбедување на квалитетот на податоците, ad hoc и редовна подготовка на извештаи

Проектна помош: поддршка во организирање на онлајн состаноци, поддршка во хостирање состаноци (снимање, дистрибуција на материјали, подготовка на записници), превод на материјали преку преведувачи итн.

 

Потребни квалификации

Софтверско знаење:

  • MS Excel (работа со пивот табели, формули, макро), MS Power Point (подготовка на презентација, форматирање), MS Word (подготовка на шаблони, форматирање) – напредно ниво
  • Outlook, Интернет пребарувачи (како што се Chrome, Mozilla итн.) – ниво на корисник
  • Корпоративни ERP системи – корисничко ниво

Јазици:

  • Англиски – течно
  • Германски – како плус

Искуство:

  • Потребно е искуство во сметководство, внатрешни финансии, финансиска аналитика; Неопходна е способност за работа во мултилоцирана компанија, работа од далечина и комуникација со колеги преку Интернет

Доколку сте заинтересирани за работната позиција, а воедно ги поседувате горенаведените критериуми ве молиме испратете ја вашата кратка биографија (CV) задолжително на англиски јазик на hr@just-faster.com или преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде