Vrabotuvanje.com - Оператор во производство - Охрид - ВА-Пласт
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство

Охрид

Рок за пријавување:

 • ВА-Пласт

ВА-Пласт е прозиводствена фирма која е на пазарот 20 години. Изработуваме делови од пластика за водечките фирми во Македонија и странство во различни области (фармација, прехрана, хемија, градежништво и др.).
Производите што ги изработуваме се со висок квалитет, а истовремено вложуваме во модернизација на производствените процеси и обука на вработените.

ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО
 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Со и без работно искуство

Од кандидатот очекуваме:

 • Способност за работа во тим
 • Организираност, одговорност и педантност во работата
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови
 • Ефективна вербална комуникација
 • Флексибилност и адаптибилност
 • Вештини за рачна работа како и ракување со основни алатки
 • Согласност и спремност за работа во смени

Одговорности и задачи:

 • Визуелна инспекција според ISO стандарди
 • Асемблирање на производи, основно одржување и чистење на алатки и машини
 • Навремено известување и реакција при грешки и застои
 • Периодична проверка на квалитетот на производите
 • Работа според зададени работни инструкции и почитување на стандардизирана работа
 • Работа според зададени стандарди за безбедност

Ви нудиме:

 • Редовни месечни примања и платен минат труд
 • Работа во пријателска и динамична работна средина
 • Можност за напредување
 • Организирано менторство кое ќе ве воведе во работата и производствениот процес
 • Дополнителни погодности: регрес, награди за вработените согласно утврдени критериуми на годишно ниво

Напомена: Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани.

Доколку сте заинтересирани и ги поседувате потребните вештини за позицијата, Ве замолуваме испратете ја Вашата кратка биографија (CV) преку Брзата Апликација или на маил plast_va@yahoo.com со назнака: “Оператор во производство

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде