Vrabotuvanje.com - Фармацевт / Фармацевтски техничар - Скопје - ФИТОФАРМ ПЛУС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевт / Фармацевтски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФИТОФАРМ ПЛУС ДОО

 

Аптека ФИТОФАРМ – Скопје, Стајковци
го проширува својот тим на следната работна позиција:

ФАРМАЦЕВТ / ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР

 

Потребни квалификации:

 • ВСС – Дипломиран фармацевт / ССС – Фармацевтски техничар
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Поседување на лиценца за работа
 • Добро познавање на MS Office
 • Возачка дозвола Б категорија

Ние нудиме:

 • Плата по договор
 • Редовна исплата на регрес за годишен одмор
 • Пријатна работна атмосфера

Посакувани карактеристики:

 • Развиени комуникациски вештини
 • Стручност и одговорност
 • Организирана и одговорна личност
 • Професионален и љубезен однос кон клиентите
 • Позитивен став

Работно време:

 • 6 часа дневно, од понеделник до петок:
 • од 8 – 14 ч (прва смена) и од 14 – 20 ч (втора смена)
 • 2 работни саботи во месецот: од 8 – 14 ч (прва смена) и од 14 – 20 ч (втора смена)
 • Во недела и за празници аптеката не работи.

 

Само кандидатите што ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани.

Со доставата на мојата биографија се согласувам компанијата да ги обработува моите лични податоци за цели на пополнување на отворената работна позиција за која конкурирам.

Аплицирајте преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде