Vrabotuvanje.com - Кредитен консултант во филијала Скопје - Скопје - Credi Yes
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Кредитен консултант во филијала Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 

Credi Yes е брзорастечка компанија во областа на микрокредитирање на физички лица во Македонија. Поради брз раст, развивање и извршување на својата дејност потребен ни е Кредитен консултант во Филијала Скопjе за советување на клиенти за брзи потрошувачки кредити.

Соодветниот кандидат за оваа позиција треба да биде комуникативен, проактивен, одговорен и да поседува мулти таскинг вештини применувајќи ги преку исклучителна услуга на клиенти.

Кредитен консултант во Филијала Скопје

Опис на работно место:


 • Комуникација со клиенти на Credi Yes во филијала и преку телефон
 • Пополнување на документи и барања за аплицирање за кредит
 • Информирање на клиентите за нашиот продукт и услуги во филијала
 • Собирање,класификации и примарна обработка на документи
 • Конзистентно следење на обврските на клиентите
 • Работа со готовина
 • Привлекување на нови клиенти преку разни маркетинг активности

Квалификации:


 • Одлични комуникациски и организациски способности и добри вештини за продажба
 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Одлично познавање на MS Office (Excel,Word)
 • Образование: Пожелно е ВСС
 • Флексибилен кандидат за работно време од понеделник до сабота

Компанијата нуди:


 • Корпоративна обука во согласнот со најдобрите практики од оваа област
 • Конкурентска фиксна плата, бонуси засновани од постигнати резултати
 • Можност за брзо напредување во рамките на компанијата

 

Доколку сакате да бидете дел од нашата компанија, да стекнете нови знаења, вештини и способности од областа, Ве молиме испратете ни детално CV со назнака за Кредитен консултант во филијала Скопjе на нашата е-маил адреса careers@credi-yes.com​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде