Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

 

Биотек ДОО Скопје е реномирана компанија основана во 1999 година која оттогаш континуирано расте и се развива и денес е докажан регионален лидер во продажба на високо квалитетна лабораториска опрема и потрошен материјал, пост-продажна поддршка и сервис, како и апликативна и техничка поддршка.

Растејќи и развајќи се, постојано го прошируваме нашиот тим и во моментов имаме потреба од: 

Сметководител

Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование (ќе се смета за предност сметководство, финансии и ревизија),
 • Работно искуство во областа од најмалку 3 години,
 • Поседување на лиценца за овластен сметководител ќе се смета за предност,
 • Искуство во подготвување на завршна пресметка ќе се смета за предност

Потребни способности и вештини:

 • Ориентираност кон рокови,
 • Организациски и аналитички вештини,
 • Комуникациски вештини,
 • Познавање на Англиски јазик,
 • Одлично познавање на MS Office (напредно познавање на Excel),
 • Самоиницијативност и проактивност,
 • Способност за тимска работа

Главни одговорности:

 • Книжење на финансиска и материјална документација,
 • Пресметка на ДДВ и данок на добивка,
 • Подготвување на финансиски извештаи по барање на непосредниот раководител,
 • Водење на сметководствената документацијата во согласност со имплементираните стандарди за сметководство,
 • Евидентирање на влезни и излезни фактури,
 • Комуницирање со банки и државни институции, по потреба,
 • Учество во подготвување на завршна пресметка,

Компанијата нуди:

 • Можности за професионален и личен раст и развој,
 • Дигитализирани работни процеси со современи алатки и технологии,
 • Енергична и професионална работна средина,
 • Модерни канцеларии во центарот на градот,
 • Подароци за родендени и празници,
 • Конкурентни плати
 

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде