Vrabotuvanje.com - Возачи на цистерна во меѓународниот транспорт - Камник - Hubat d.o.o.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возачи на цистерна во меѓународниот транспорт

Камник, Словенија

Рок за пријавување:Основната дејност на ХУБАТ е транспорт на стоки. разни видови транспорт на меѓународниот транспортен пазар Компанијата има повеќе од 30 години традиција. АДР транспортот на опасни материи со цистерни се врши на европскиот пазар, особено во Северна и Централна Европа и во земјите од поранешна Југославија. Нашиот возен парк вклучува 40 возила од еколошка класа EURO6 и 45 приколки за транспорт на опасни материи од типот LGBF и L4BH.

Филозофијата на нашата компанија се заснова на доверливост, активно партнерство и постојано иновативно прилагодување кон економскиот развој. Сакаме да ги подобриме нашите услуги преку континуиран технолошки развој и подигање на стандардот за квалитет. Ова го потврдува и сертификатот ISO 9001 Со помош на технолошки напредни возила и професионално обучени возачи, ви нудиме безбедни и сигурни транспортни и логистички решенија.

Бараме шофери на цистерни за вршење транспортни услуги во соседните држави на Словенија, Словачка и Германија.

Возачи на цистерна во меѓународниот транспорт

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • минимална возраст 21 година;
 • најмалку 2 години искуство во возење камион;
 • возачка дозвола Ц и Е категорија;
 • AДР испит за транспорт на опасни материи во цистерни; 
 • КОД 95;
 • подготвен да биде отсутен од дома најмалку една недела, повремено 14 дена или повеќе;
 • совесен, организиран и подготвен за нови искуства и знаења.

нудиме:

 • Пријатно работно опкружување;
 • стабилна работа од понеделник до петок;
 • редовни месечни примања;
 • со кандидатите ќе склучиме договор за вработување на определено време од 1 година со пробен период од 3 месеци, нo со можност за продолжување на неопределено време.

Доколку се препознавате во горенаведеното, испратете ја вашата апликација на info@hubat.si

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде