Vrabotuvanje.com - Келнер / Шанкер - Ресорт Маврово, с.Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Келнер / Шанкер

Ресорт Маврово, с.Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ресорт Маврово го проширува својот тим.

Ресорт Маврово има потреба од следнава работна позиција:
 

КЕЛНЕР / ШАНКЕР
(Можност за сезонска работа или за подолго)

 

Работни одговорности на Келнер во Ресорт Маврово:

 • Ги пречекува и љубезно ги послужува гостите во ресторанот;
 • Врши наплата на порачаната храна и пијалоци;
 • Се грижи за одржување и хигиена во работниот простор;
 • Комуницира со останатите сектори и одговара на барањата на гостите;
 • Други одговорности соодветни на работното место Келнер.

Работни одговорности на Шанкер во Ресорт Маврово:

 • Подготвува пијалоци во согласност со нарачките од гостите во ресторанот;
 • Се грижи за одржување и хигиена во работниот простор;
 • Води евиденција за залихата на пијалоци;
 • Други одговорности соодветни на работното место Шанкер.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Ориентиран кон задоволство на гостите;
 • Да е љубезна, ведра и насмеана личност;
 • Лојалност и чесност;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата,
 • Високо ниво на комуникациски вештини;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Работа под притисок и мултитаскинг, личност која има решение за секој предизвик;
 • Желба за личен раст и развој;
 • Брзина и спретност.

Потребни квалификации:

 • Познавање на странски јазик се смета за предност;
 • Минимум ССС (високо образование се смета за предност);
 • Искуство во угостителство на исти или слични позиции
 • Работа во две смени.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Основна плата + Додатоци на плата согласно Закон за работни односи (минат труд, работа во недела, работа на празник, прекувремено работно време);
 • Сместување и 3 оброци дневно;
 • 8 слободни денови во месецот;
 • Попуст за сместување на најблиските во нашите хотели;
 • Бесплатна карта за жичарница во денови кога работи жичарницата;
 • Можност за обуки, напредок, награди, тим билдинг активности.

Локација:  Ресорт Маврово – Маврово

Тип на вработување: Полно работно време

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо преку Брзата Апликација и во subject наведете за кое работно место ваплицирате, Келнер или Шанкер.
Контакт телефон: 072 809 999

Рок за пријавување на огласот: 15.07.2024

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде