Vrabotuvanje.com - Курири - Скопје - Скопје - БОХ ПОСТ ДОО увоз-извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Курири - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БОХ ПОСТ ДОО увоз-извоз Скопје

БОХ ПОСТ ДООЕЛ - новоотворена брзорастечка компанија за вршење на поштенски услуги на територијата на Р.Македонија и меѓународно, која нуди најдобри и најбезбедни решенија за достава на секаков вид на пратки, објавува оглас за вработување на:

КУРИРИ
Реон: Скопје

Опис на работната позиција:
 • Транспорт на роба од централен магацин до нашите клиенти
 • Превоз на роба, преземање  и доставување на пратки
 • Навремено пристигнување на место за прием и достава на роба
 • Почитување на законските правила од областа и безбедноста во сообраќајот
 • Редовна безбедносна контрола на возилото и известување за дефекти, инциденти или прекршоци во сообраќајот
 • Внимавање да не дојде до оштетување при транспортот на робата
 • Одговара за работата во рамките на своите овластувања
 • При вршење на транспортот редовно комуницира и извршува други работи кои ќе му бидат доверени од страна на раководителот
 
Потребно образование, работно искуство и квалификации:
 • Средно стручно образование
 • Возачка дозвола Б и Ц категорија 
 
Ние нудиме:
 • Плата по договор
 • Одлични услови и тимска работа во средина со амбициозен и професионален тим
 • Континуирана обука од страна на компанијата

Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија (CV) преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде