Vrabotuvanje.com - Работници во производство - Оператери - Чернелавци - Мурска Собота - Salax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници во производство - Оператери

Чернелавци - Мурска Собота, Словенија

Рок за пријавување:

 • Salax
 

Одлична можност за вработување!

Компанија чиј сопственик е некогашен амбасадор на Словенија во Македонија имаат активен оглас исклучиво Македонци!

Огласот е наменет за машки лица до 35 години!

Вработувањето е во Roto Group – Worldwide Rotomoulder (roto-group.eu) - успешна меѓународна компанија која работи повеќе од 70 години. Во моментов имаат повеќе од 500 работници, а нивното производство е распространето низ 8 фабрики во Европа. Отворените работни позиции се во производствен центар кои се наоѓа на 9 км од Мурска Собота, Словенија.

Произведуваат повеќе од 4.000 различни производи, од кои повеќето се произведени со помош на процесот на ротомулирање, ставајќи го на самиот врв на водечките производители кои го користат гореспоменатиот процес. Главниот водечки принцип на компанијата е развојот и иновациите, поддржани од повеќе од 45 години искуство и соработка со универзитети, научни институти и компании од пластичната индустрија.

 

Работници во производство - оператери

Словенија

Работни обврски кој може/треба да ги исполнувате:

 • Рачна и машинска обработка на финален производ;
 • Монтажа на готови производи,
 • Мониторинг, техничко-технолошка и контролна активност;
 • Изработка на документација и водење на евиденција;
 • Одржување на работниот простор;
 • Ракување со машините и стартување на производствен процес;
 • Избирање и поставување на работни режими на машините според производствениот налог;
 • Извршување на производство, следење и контролирање на работниот процес,
 • Преземање активности во случај на застој на машината – доколку можете да ја реставрирате или доколку станува збор за поголема аномалија да се повика мајстор.
 • Поправка на аномалии на финален продукт;
 • Динамични работни обврски кои се во самиот производствен процес.

Услови кои треба да ги исполнувате за апликација:

 • Да имате работно искуство на ваква или слична позиција,
 • Поседување на основни познавање со компјутерска опрема,
 • Работо - способност и стекнати работни навики,
 • Познавање на други јазици Англиски, Словенечки или Србско-Хрватски,
 • Да бидете прилагодливи на динамичната работна атмосфера во три смени,
 • Мотивираност, пријатен однос и комуникација,
 • Да поседувате важечки патни исправи.

Работодавецот ви нуди:

 • Долгорочно вработување во успешна компанија со долга традиција,
 • Можност за напредување и стекнување на нови вештини,
 • Работа под водство на ментор за првите неколку месеци,
 • Додатоци засновани на работни перформанси.
 • Бесплатно посредување за дозвола за работа и престој,
 • Работа во организирана 3 сменска работна средина од Понеделник до Петок,
 • Плата во износ од 1 500 до 2 000€ евра за првите 3 месеци,
 • Годишен регрес 1300 € и божиќница мин.300 €.
 • Додатоци за транспорт 0,20€/km, додаток за втора смена, додаток за ноќна смена, додаток за работа во на празник, додаток за прекувремени.
 • Организиран оброк за три смени.
 • Организирано сместување со ваш надоместок од 150 €.

Сите заинтересирани нека испратат CV/кратка биографија на Англиски, Србо хрватски(латинично писмо) или Словенечки јазик со назнака за “ Работа во Мурска Собота“ на следната е-адреса: goran.mehandziski@salax.si

Сите кои ќе бидат избрани ќе добијат маил за потврда и информации за online состанок.

 

Ве очекуваме!!!

 

Следете не на:

FB profile: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075055490601

Instagram: HR agent Goran - Salax (@hr.agent.goran.salax) ∙ Instagram photos and videos

FB page: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090011628068

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/goran-mehandjiski-5b05132b6/

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде