Vrabotuvanje.com - Производствени работници - Логатец, Врхника - Salax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Производствени работници

Логатец, Врхника, Словенија

Рок за пријавување:

 • Salax
 

Вработуваме РАБОТНИЦИ ВО ПРОИЗВОДСТВО И РАБОТНИЦИ ЗА ЕДНОСТАВНИ РАБОТИ - ПОМОШНИЦИ во www.unichem.hr - Domov водечка словенечка компанија која произведува висококвалитетни производи за нега и заштита на растенијата со акцент на органското градинарство и за ефикасна заштита на животната средина од глодари, глувци и стаорци.

Има представништва во Хрватска, Чешка, Словачка, Унгарија и Полска, како и во Америка. Компанијата е многу активна во извозот – извезува во повеќето европски земји, како и во САД и некои азиски, африкански и јужноамерикански земји.

Потребни ни се работници во производствени центри на две локации- во Врхника и во Логатец.

Производствени работници

Словенија

Опис на работното место:

 • Работата е динамична со изведување на најразлични операции во производствените процеси,
 • Преземање на суровини,
 • Работа на машини и уреди за производство,
 • Работа во погон за пакување и етикетирање,
 • Изведување на амбалажирање,
 • Транспорт на амбалажа низ производствен процес,
 • Грижа за чистотата на работната средина,
 • Преземање дејствија во случај на аномалија во производство или пакувањето,
 • Контрола на квалитетот на производот.

Услови кои треба да ги исполнувате за апликација:

 • Да имате работно искуство на ваква или слична позиција,
 • Поседување на основни познавање со компјутерска опрема,
 • Работо - способност и стекнати работни навики,
 • Познавање на други јазици Англиски, Словенечки или Србско-Хрватски,
 • Да бидете прилагодливи на динамичната работа,
 • Мотивираност, пријатен однос и комуникација,
 • Да поседувате важечки патни исправи.

Работодавецот ви нуди:

 • Вработување во успешна компанија со договор на подолг временски период,
 • Можност за напредување и во работата и се разбира во платата,
 • Додатоци засновани на работни перформанси,
 • Бесплатно посредување за дозвола за работа и престој во Р. Словенија,
 • Три-сменска работа со 40 работни часа седмично,
 • Почетна бруто плата 1250 - 1660€,
 • Додатоци за транспорт и додаток за храна,
 • Додатоци за работа на празник 50%, додаток за ноќна смена 50%, додаток за втора смена 10%,  додаток за прекувремени 30%,
 • Организирано сместување,
 • Стимулација на плата по основа на учинок и интерес од 3% до 12%,
 • Годишен регрес 1500 и божиќница 750 (исплатено минатата година).

Сите заинтересирани за работна позиција ПРОИЗВОДСТВО И ЕДНОСТАВНИ РАБОТИ нека испратат CV/кратка биографија на Англиски, Србо хрватски(латинично писмо) или Словенечки јазик на: goran.mehandziski@salax.si 

Сите кои ги исполнуваат условите, ќе добијат маил за потврда и информации за online состанок.

Ве очекуваме!!!

 

Следете не на:

FB profile:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100075055490601

Instagram: HR agent Goran - Salax (@hr.agent.goran.salax)

FB page: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090011628068

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/goran-mehandjiski-5b05132b6/

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде