Vrabotuvanje.com - Работници на контрола и пакување - Коменда - Salax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници на контрола и пакување

Коменда, Словенија

Рок за пријавување:

 • Salax
 

Во нова брзо-растечка компанија која се занимава со производство на пластика, метал и текстил имаме потреба од работници во производство – Контрола и Пакување.

Станува збор за семејна компанија која работи на производство на високо квалитетни услуги во обработка на пластика и изработка на алати. Локацијата на компанијата е во индустриска зона Коменда, Словенија. Plamtex INT – Direction to perfection

Работни обврски кој може/треба да ги исполнувате:

 • Рачна и машинска обработка / доработка на финален производ;
 • Монтажа на готови производи;
 • Контролни активности, мониторинг;
 • Водење на евиденција и изработка на документација;
 • Одржување на работниот простор;
 • Ракување со рачен и електричен алат;
 • Преземање, спремање и пакување;
 • Динамични работни обврски кои се во самиот производствен процес.

Работодавецот нуди:

 • Стабилна и сигурна работа;
 • Опрема за работа;
 • Пензиско и здравствено осигурување;
 • Период обука за работа (кој е платен);
 • Надоместок за транспорт во висина од 0,21€/кm;
 • Оброци обезбедени од страна на компанијата;
 • Сигурни 40 часа неделно работа;
 • Работно време од 8 часа со паузи со можност за прекувремени;
 • Договор за работа на подолг временски период, во зависност од договорот меѓу двете страни;
 • Почеток со работа во најскоро време;
 • Бесплатна апликација и посредување за работа.
 • Почетна заработка во износ околу 1300€.
 • Три-сменска работа (07:00-15:00, 15:00-23:00, 23:00-07:00)
 • Годишен регрес, божиќница, можност за напредок и стимулација 60%,80%, па и до 100%.
 • Помош при обезбедување на сместување за кандидатите.

Услови кои треба да ги исполнувате за апликација:

 • Да имате работно искуство на ваква или слична позиција,
 • Поседување на основни познавање и искуство во ракување со рачни и електрични алати;
 • Работо - способност и стекнати работни навики,
 • Познавање на други јазици Англиски, Словенечки или Српско-Хрватски,
 • Да бидете прилагодливи на динамичната работна атмосфера во три смени,
 • Мотивираност, пријатен однос и комуникација,
 • Да поседувате важечки патни исправи.

Сите заинтересирани кандидати треба да испратат CV/кратка биографија со назнака за “ Работа во Коменда“ на следната е-адреса: goran.mehandziski@salax.si 

Сите кои ќе бидат избрани ќе добијат маил за потврда и информации за online состанок.

Ве очекуваме!!!

Следете не на:

WEB: Salax d.o.o. | Strokovne kadrovske rešitve in kadrovska agencija

FB profile: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075055490601

Instagram: HR agent Goran - Salax (@hr.agent.goran.salax)

FB page: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090011628068

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/goran-mehandjiski-5b05132b6/

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде