Vrabotuvanje.com - Машински техничар – котлар - Скопје - ДС СМИТХ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински техничар – котлар

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДС СМИТХ

smartflex


 

DS Smith  е водечка европска компанија за производство на амбалажа приспособена на барањата од клиентот со нагласок на врвниот дизајн и локална услуга близу просториите на клиентот. Со портфолио на производи кое опфаќа транспортно пакување, продажно пакување, промотивно пакување и пакување за изложување, приспособено заштитно пакување и индустриско пакување, DS Smith  ги задоволува сите барања на пазарот. На глобално ниво делува во три дивизии: амбалажа, рециклирање и хартија.

Со тим од над 28.000 ентузијасти за амбалажа низ целиот свет, нашата цел е нашите вработени да се чувствуваат ценети и да го прифатат тоа што ние како бизнис имаме за цел да го оствариме. Силно ја поддржуваме важноста на внатрешната култура која се фокусира на амбиција и чесност.

Ги поттикнуваме вработените да ги прифатат нашите пет основни вредности: да се грижиме, да си задаваме предизвици, да ни веруваат, да реагираме, да сме упорни. Овие основни вредности не водат при донесување на одлуки и ги обликуваат политиките и праксите на компанијата. Ова ни овозможува успешно да ги оствариме нашите стратешки цели и да ги задоволиме потребите на сите наши заинтересирани страни. Повеќе информации на www.dssmith.com

 

DS SMITH СКОПЈЕ ВРАБОТУВА:
МАШИНСКИ ТЕХНИЧАР - котлар


​Потребни квалификации:
 • Средно образование (машинско или техничко училиште) 
 • Со релевантно работно искуство
 • Организираност и одговорност
 • Способност за работа во тим
 • Мотивирана и стабилна личност

Работни задачи и одговорности:
 • Работење на постројката за производство на пареа 
 • Контрола на исправноста на сите уреди и апарати во котларата
 • Следење на работата на Котларата и отстранување дефекти во негов домен 
 • Следење на процедури за безбедност и здравје при работа
 
Што нудиме:
 • Атрактивни месечни примања
 • Платени прекувремени часови
 • Месечни бонуси согласно остварени таргети
 • Слободни викенди
 • Обезбеден оброк за вработените
 • Платени трошоци за превоз
 • Годишни бонуси за Божиќ и Велигден
 • Различни поволности за сите вработени.

Доколку ги исполнувате наведените карактеристики, доколку сте комуникативна личност, флексибилни, спремни за учење и тимска работа

АПЛИЦИРАЈТЕ !!!

испратете Ваша биографија преку полето Брза Апликација не подоцна од 23.07.2024.

Кандидатите кои успешно ќе го поминат процесот на пред елиминација ќе бидат контактирани телефонски. Задолжително наведете за која работна позиција аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде