Vrabotuvanje.com - Асистент за човечки ресурси - Скопје - ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за човечки ресурси

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО

 

 

Поради проширување на обемот на работа, ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДООЕЛ како водечка компанија во областа на кетеринг индустријата, присутна во 7 градови во земјава која вработува повеќе од 200 лица, има потреба од:

АСИСТЕНТ ЗА ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

 

Одговорности:

 • Асистирање во процесот на регрутирање, вклучувајќи  креирање огласи за работа, закажување интервјуа и комуникација со кандидатите.
 • Одржување евиденција за вработените и обезбедување на  усогласеност со законските регулативи, како и со политиките и процедурите за човечки ресурси на компанијата
 • Координација на процесите за вклучување и ориентација за ново вработените лица

Административни задачи:

 • Управување  и организирање на  документација поврзана со човечки ресурси во комплетни досиеа за сите вработени
 • Обезбедување на  општа административна поддршка на одделот за човечки ресурси, вклучувајќи закажување на обуки и прегледи
 • Асистенција во организација на активности и настани за ангажирање на вработените.

Комуникација:

 • Прва точка на контакт за прашања поврзани со човечки ресурси од вработените.
 • Нацрт и уредување на  комуникации за човечки ресурси, како што се соопштенија и ажурирања на политиките.

Управување со податоци:

 • Одржување  точни и ажурирани бази на податоци за човечки ресурси и евиденција на вработените.
 • Креирање  извештаи за човечки ресурси по потреба и асистенција во анализата на податоците.

Потребни квалификации:

 • Минимум 3 годишно искуство како административен асистент со фокус на човечки ресурси или слична позиција
 • Високо познавање на процесите и практиките за човечки ресурси.
 • Одлични организациски, комуникациски и интерперсонални способности.
 • Искуство во MS Office (Word, Excel, PowerPoint) и HRIS системи.
 • Способност за управување со доверливи информации

 

Услови за работа

 • Работно време прва смена, од понеделник до петок
 • Интерна обука од страна на компанијата и менаџерот
 • Конкурентна основна нето плата, стимуланси и бонуси
 • Дополнителни законски исплати
 • Регрес за годишен одмор
 • Работа во позитивна средина со можност за напредување
 • Oбезбеден топол оброк
 • Договор за вработување на определено време со можност за негова трансформација на неопределено време

 

Доколку барате работа во пријатно и стабилно работно опкружување со високи стандарди и организација, ве охрабруваме да аплицирате и да станете дел од нашиот успешен тим.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде