Vrabotuvanje.com - Директор во сектор Комерција (RETAIL) - Велес - ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Директор во сектор Комерција (RETAIL)

Велес

Рок за пријавување:

 • ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје


За наш реномиран клиент кој располага со ланец на Супер маркети низ цела Македонија, чија дејност е производство, трговија и услуги, компанија која брои над илјада вработени има потреба од проширување и збогатување на својот тим со:

Директор во сектор Комерција (RETAIL) 

 

ЗАДАЧИ:

 • Учество во креирање и развојот на бизнис стратегијата и годишниот буџет на компанијата, и се грижи за реализација на усвоениот план.
 • Остварување добри резултати од годишните договори со добавувачите, годишниот буџет и годишната стратегија.
 • Грижа за зајакнување на продажниот процес и имплементација на мерки за негово унапредување.

КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Високо образование – Економски факултет
 • Положен стручен испит
 • Претходно работно искуство од најмалку 5 години во истата област
 • Солидно познавање на англиски Јазик
 • Солидно познавање на МS Office
 • Возачка дозвола Б категорија

НУДИМЕ:

 • Работа на полно работно време од 08:00 до 16:00 часот
 • Конкурентна плата · Обезбеден оброк
 • Обезбеден превоз
 • Работа во позитивна средина со можност за напредување
 • Други додатоци на плата, процент на продажба, стимуланси, бонуси

​​Други бенефиции согласно политиките на компанијата.

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги преку Брзата Апликација и наведете ја позицијата за која аплицирате.

ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде