Vrabotuvanje.com - Доставувач на материјали - Охрид и Струга - Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доставувач на материјали

Охрид и Струга

Рок за пријавување:

 • Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ

Magna International Inc. е водечки светски добавувач на автомобилски компоненти посветен на развивање на нови мобилни решенија и технологија која ќе го промени светот. Нашите продукти и системи се вградени во две од секои три возила произведени во светот и глобалната мрежа на Magna International Inc. се наоѓа на пет континенти и 28 држави и се состои од 340 производствени операции и 89 центри за инженеринг, продажба и развој со повеќе од 161,000 вработени кои се фокусирани на испорачување на супериорна вредност на нашите клиенти преку иновативни процеси и производство од највисок квалитет.

За потребите на својата дивизија за производство на ретровизори Magna Mirrors, во Охридско/Струшкиот регион, имаме потреба од:

ДОСТАВУВАЧ НА МАТЕРИЈАЛИ


Главни одговорности:

 • Избира материјали за производство врз основа на понудена листа на точен и навремен начин
 • Ги става материјалите во точни ќелии кои што се совпаѓаат со редоследот и распоредот на подредување
 • Навремено доставува материјали до производствената линија со помош на количка и / или влечна количка
 • Одржува залихи на организиран начин и врз основа на принципот FIFO
 • Помага при процесот на броење на месечни физички залихи и циклуси
 • Работи со опрема за ракување со материјали вклучувајќи и влечна количкa
 • Товари и истоварува делови од магацин до производна линија
 • Користи скенер за резервации на материјали во SAP-системот
 • Управува со празни амбалажи и отпад
 • Дополнителни задачи и одговорности коишто ќе бидат дефинирани од страна на Тим лидер 


Потребно искуство:

 • Минимум 2 години работно искуство во магацин или логистика
 • Способност за навигација во софтверот ERP (SAP)
 • Возачка дозвола за виљушкар
 • Искуство со MS Outlook
 • Основи на MS Excel
 • Познавање на FIFO принципот 
 • Способност да чита, пишува и да ги следи упатствата и да работи самостојно со минимална супервизија
 • Основно познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Добри меѓучовечки и ефективни организациски вештини, добри комуникациски вештини
 • Тимски играч
 • Ориентиран кон клиентите


Што нудиме:

 • Организиран превоз и топол оброк
 • Обуки и стекнување на нови вештини
 • Можности за интерни унапредувања
 • Отворена и динамична корпоративна култура
 • Бонус систем
 • Приватно здравствено осигурување

Праведниот однос кон вработените е основата на нашата корпоративна култура. Аплицирајте и придружете се на нашиот глобален тим од 161.000 вработени.

Forward. For all. 

 

Место на работа: ТИРЗ Охрид / Струга

Краен рок за аплицирање: 22.07.2024.

Доколку сте заинтересирани за позицијата и ги имате потребните вештини, испратете го вашето CV на следната email адреса: job.mk@magna.com со назнака: "Доставувач на материјали" најдоцна до 22.07.2024

Со доставување на Вашето CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Ве молиме кликнете тука за да го прочитате нашето Известување за приватност на кандидатите.

Со аплицирањето, потврдувате дека сте го прочитале и разбрале Известувањето за приватност на кандидатие.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде