Vrabotuvanje.com - Шанкер - Скопје - АТК ПРЕМИУМ КЛУБ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТК ПРЕМИУМ КЛУБ
 


Имаме потреба од

ШАНКЕР

Потребни квалификации:

 • Образование во областа на Угостителството ќе се смета за предност;
 • Претходно работно искуство на слична или иста позиција не е задолжително (но ќе се смета за предност);
 • Познавање на англиски јазик;
 • Познавање на работа со компјутери.

Опис на работни задачи:

 • Ги пречекува и љубезно ги послужува гостите во ресторанот и одговара на нивните барања;
 • Врши наплата на порачаната храна и пијалоци;
 • Се грижи за одржување и хигиена во работниот простор;
 • Други одговорности соодветни на работното место Келнер.

Лични карактеристики:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата биографија преку Брзата Апликација.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде