Vrabotuvanje.com - Надворешни соработници во делот на осигурување - Скопје - М БРОКЕР АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Надворешни соработници во делот на осигурување

Скопје

Рок за пријавување:

 • М БРОКЕР АД
 

М БРОКЕР е акционерско друштво основано во 2022 година, со основна дејност за вршење осигурително брокерски работи, која дејност ќе ја врши на територијата на цела Северна Македонија.

Сопственик на М Брокер е групацијата на Management Financial Group (MFG) од Република Бугарија, која нуди небанкарски финансиски услуги во Централна и Источна Европа.

Групацијата постои повеќе од 14 години и има над 8300 вработени и соработници во повеќе од 490 канцеларии кои се грижат за нашите клиенти во Бугарија, Украина, Романија, Полска и Македонија.

Потекнувајќи од групација која е препознатиива по својата иновативност и иницијативност, М Брокер продолжува да се развива во дејноста на осигурително брокерски работи.

За таа цел имаме потреба од

Надворешни соработници во делот на осигурување

ОПИС НА РАБОТНА ПОЗИЦИЈА

 • Иницира состаноци со потенцијални осигуреници
 • Комуникација со клиенти во врска со продажба на полиси за осигурување
 • Давање идеи за промоција и зголемување на продажбите

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

 • Минимум ССС
 • Минимум 1 година претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Изразени комуникациски способности
 • Познавање на Microsoft Office
 • Амбициознoст
 • Одговорен пристап кон работата
 • Организираност

НИЕ НУДИМЕ

 • Ќе бидете дел од меѓународна и одговорна компанија која нуди можност за развој
 • Нудиме систем на наградување
 • Транспарентни и јасни услови за начинот на наградување
 • Добивате професионална и индивидуална обука за продуктите кои ги нудиме и продажни активности


Испратете го вашето CV и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде