Vrabotuvanje.com - Главен готвач за брза храна (Dream Zone - Diamond mall) - Скопје - ЛИМАК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Главен готвач за брза храна (Dream Zone - Diamond mall)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИМАК ДОО

Do you want to be part of the Diamond Team?

We offer the opportunity to be part of the team of Limak Doo Skopje, the Mixed-use complex Project, where you will be able to realise your vision, creativity and to apply your professional knowledge. 

 

ГЛАВЕН ГОТВАЧ ЗА БРЗА ХРАНА

(DREAM ZONE - DIAMOND MALL)

Потребни квалификации

 • Докажано искуство како готвач или слична позија
 • Добро разбирање на различни варијанти и начини за готвење, состојки, опрема и постапка.
 • Способност за учење и примена на нови техники при подготовка на храна и постапки при готвење.
 • Средно угостителско училиште или пак соодветен курс во областа
 • Силни организациски и менаџерски способности
 • Самомотивирана, иновативна личност со способност за мултитаскинг работење
 • Способност да работи ефективно и брзо
 • Тимски играч
 • Способност за работа под притисок
 • Да ја одржува личната хигиената

Опис на работно место

 • Осигурување дека областите за подготовка на храна се чисти, како и одржување на хигиената на највисоко ниво.
 • Одржување на инвентарот за храна и кујнската опрема.
 • Ги почитува соодветните процедури и стандарди за да обезбеди усогласување со регулативите за здравје и безбедност.
 • Приготвува партии од храна што се готват по нарачка или се одржуваат топли до кога ќе бидат нарачани и продадени ( вклучува брза храна како што се хамбургери и пржено пилешко)
 • Работи со опрема за готвење со голем волумен како што се решетки, скари и тави за пржење.
 • Подготовка, миење и сечење на храна што треба да се готви
 • Подготвува храна согласно дадените нарачки и вербални упатства
 • Проверува квалитет и количина на сите нарачки
 • Врши повеќе задачи со готвење на неколку различни нарачки одеднаш, осигурувајќи се дека сите артикли се подготвени во согласност со упатсвата на клиентите.
 • Ги одржува севкупните санитарни, здравствени, хигиенски и безбедносни стандарди за областа за подготовка на храна, услуги за готвење, садови и приборот.
 • Други задачи по налог на претпоставениот

Компанијата нуди:

 • Почетна нето плата 45.000 денари
 • Годишен одмор во интервал од 21 ден
 • Додаток на плата за топол оброк
 • Можност за личен раст и развој
 • Позитивна работна средина

 

Со нетрпение чекаме да те запознаме.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Грижа (за деца, за постари лица...) изнесува 16.702 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде