Vrabotuvanje.com - Шивачи, кројачи, оператори на дрикер машина во автомобилска индустрија - Скопје и Кавадарци - ИПРОТЕКС Технички Текстил ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шивачи, кројачи, оператори на дрикер машина во автомобилска индустрија

Скопје и Кавадарци

Рок за пријавување:

 • ИПРОТЕКС Технички Текстил ДООЕЛ
 • Адреса: ТИРЗ бр.15, Илинден, 1041 Скопје

Iprotex е формирана со седиште во Германија од 1999 година.
Ипротекс групацијата всушност брои 9 локации низ целиот свет.
Компанијата се занимава со производство и продажба на производи за автомобилската индустрија, технички текстил и термоизолациони материјали, во шест различни земји.
Меѓународната ориентација е дел од нашата корпоративна политика со цел да бидеме блиски до нашите клиенти и пазари низ целиот свет. На овој начин гарантираме флексибилност, брзина на дејствување и ефикасни синџири на снабдување.

ТИМОТ НА ИПРОТЕКС ТЕХНИЧКИ ТЕКСТИЛ ДООЕЛ ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН ОБЕМ НА РАБОТА СЕ ПРОШИРУВА!

​ 

ВРАБОТУВА:

ШИВАЧИ, КРОЈАЧИ, ОПЕРАТОРИ НА ДРИКЕР МАШИНА ВО АВТОМОБИЛСКА ИНДУСТРИЈА 
(РЕОН СКОПЈЕ И КАВАДАРЦИ)

ИПРОТЕКС ТЕХНИЧКИ ТЕКСТИЛ ДООЕЛ Илинден/ Скопје има потреба работници во производствениот погон во ТИРЗ- Бунарџик.

Потребни квалификации:

 • Претходно работно искуство во конфекција ќе се смета за предност (пожелно е искуство во полето на автомобилската индустрија);
 • Мотивација за надградување на работните вештини.

Личен профил:

 • Тимски играч
 • Трудољубивост
 • Доверливост

Услови за работа:

 • Колегијална и пријателска работна атмосфера;
 • Солидни месечни примања;
 • Редовен работен однос со дневно 8-часовно работно време, 40-часовно неделно работно време, сменска работа- прва и втора смена;
 • Обезбеден транспорт од и до работното место и храна;
 • Прекувремена работа, работа за викенд и работа на празник се плаќаат дополнително, согласно позитивните законски прописи и
 • Можност за лично и професионално надоградување.

Напомена:

Во согласност со Законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте вашите податоци да се чуваат, обработуваат и користат исклучиво за целите на регрутација и селекција.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде