Vrabotuvanje.com - Дистрибутер (м/ж) - Скопје - ФЕРПРОМ ДООЕЛ, Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

  • ФЕРПРОМ ДООЕЛ, Скопје
  • Адреса: ул.Стојка Цекова бр.62, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.ferprom.com.mk

 

ФЕРПРОМ е компанија со седиште во Скопје, која е основана во 1999 година во Р.Македонија.

Компанија се занимава со увоз на амбалажа од пластика, стиропор и алуминиум која се користи за пакување на храна и истата ја дистрибуира низ Македонија и околните држави.

Со цел доближување до клиентите, ФЕРПРОМ располага со стручен тим кој помага на потрошувачите да ја одберат соодветната амбалажа, со што дополнително им го олеснува изборот на купувачите. Целта на компанијата е да го задржи и подобри водечкото место во Р.Македонија со рапидно зголемување на обемот и квалитетот на понудената амбалажа, за која цел ФЕРПРОМ располага со сопствени магацини од 2050 м2 и сопствени возила, обезбедувајќи на тој начин брза и навремена достава.

Потврда за растот и развојот на ФЕРПРОМ е постојаното проширување на пласманот на производите не само вo зeмјата туку и надвор од Р.Македонија. Нашите клиенти се мали, средни и големи компаниии, јавни институции,индустриски и произвотсвени капацитети, продавници, магацини и др
 

Фирмата ФЕРПРОМ ДООЕЛ од Скопје има потреба од: 

Дистрибутер за достава на амбалажа низ Скопје (м/ж)

Потребни Квалификации:

  • ССС
  • Претходно работно искуство (се смета за предност)
  • Возачка дозвола Б – категорија (задолжително)
  • Возраст - до 50 години

Личен профил:

  • Организираност и одговорност
  • Способност за тимска работа
  • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност

 

Сите заинтересирани кандидати може да испратат своја биографија преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде