Vrabotuvanje.com - Комерцијално - стручен соработник - Скопје, Тетово, Гостивар - СЕПТИМА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијално - стручен соработник

Скопје, Тетово, Гостивар

Рок за пријавување:

  • СЕПТИМА ДООЕЛ Скопје

 
СЕПТИМА ДООЕЛ Скопје, компанија која се занимава со промоција и продажба на фармацевтски препарати од палетите на повеќе светски реномирани фармацевтски производители, објавува конкурс за:
 
 
КОМЕРЦИЈАЛНО СТРУЧЕН СОРАБОТНИК
 за пропаганда на  препаратите од производителот Есенса д.о.о,
 во  градовите Скопје, Тетово и Гостивар
 
1 извршител  - на определено време
 
 
Потребни квалификации:
  • ВСС – Фармацевт или ССС – фармацевтски техничар 
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање работа на компјутер (Microsoft office)
  • Возачка дозвола Б категорија
  • Претходно работно искуство во пропаганда на препарати ќе се смета за предност
  • Кандидатите треба да поседуваат добри комуникациски вештини, одговорност, амбициозност и спремност за тимска работа.
 
Работно време од 08:00 – 16:00 часот.
 
 
Информации за заинтересираните кандидати:
 
Ако сте заинтересирани за конкурсот, доставете го Вашето CV заедно со мотивациското писмо преку полето Аплицирај или на адреса СЕПТИМА ДООЕЛ ул. Христо Татарчев 13 бр.9  1000, Скопје, со назнака за која позиција аплицирате.

Рок за поднесување на апликациите: 10 работни дена од денот на објавување на конкурсот.

На разговор ќе бидат повикани само оние кандидати кои ги исполнуваат горенаведените услови.

Молиме без телефонски јавувања.
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде