Vrabotuvanje.com - Теренски соработник - Македонија - ФЕНИКС Фарма
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Теренски соработник

Македонија

Рок за пријавување:

  • ФЕНИКС Фарма

ФЕНИКС Фарма како дел од германската групација PHOENIX, која е водечка веледрогерија за лекови во 27 земји ширум Европа, секојдневно придонесува за подобра и побезбедна здравствена услуга, опфаќајќи го целиот синџир на набавка во фармацевтската индустрија, од производителите на фармацевтски производи, сѐ до аптеките, докторите, болниците и пациентите.
 
Доколку сте прилагодливи, амбициозни, сакате предизвик, имате позитивен и професионален пристап кон работата, Ве повикуваме да се приклучите на нашиот тим на работно место:
 
 
ТЕРЕНСКИ СОРАБОТНИК
за северозападен регион на Македонија
 
 
Обврски и одговорности:
  • Воспоставување, одржување и грижа за односите со аптеките  
  • Одговорен за продажбите во регионот, остварување на месечни/годишни планови за продажба
  • Наплата на побарувањата
  • Анализа на пазарот и изготвување на извештаи
 
Потребни квалификации, вештини и способности:
  • Факултетско образование: дипломиран фармацевт/магистер по фармација, доктор по стоматологија или економист 
  • Одлично познавање на албански јазик 
  • Искуство во теренска продажба ќе се смета за предност
  • Познавање на MS Office
  • Возачка дозвола Б категорија
 
Работниот однос за позицијата првично ce заснова на определено време од 3 (три) месеци, со можност за продолжување на договорот. Работното време е од 08:30 до 16:30 часот, од понеделник до петок.
 
Доколку се пронајдовте во горенаведениот опис, пратета ја својата пријава преку полето Брза Апликација
 
Рокот за пријавување е 7/ 14 дена од датумот на објавување на огласот.
 
Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде