Vrabotuvanje.com - Менаџер (м/ж) - Скопје - Еуро Табак ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Еуро Табак ДОО

 
 
Локација: Скопје/Македонија
Оддел: Продажба
Рок за пријавување: 10.07.2020
Позиција: 1
 
Eуротабак е компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи.
 

Еуротабак има потреба од Менаџер (м/ж) за големи купувачи (национални ланци, регионални ланци) 

 
Услови за работа:
 • Редовна месечна плата
 • Полно работно време- 40 часа
 • Работа на определено време
 • Пријатна работна атмосфера
 • Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства
 
Потребни квалификации:
 • ВСС, Економски факултет - Маркетинг, бизнис администрација, општа економија
 • Возачка дозвола, Б категорија;
 • Обуки и курсеви за продажба, преговарање, односи со купувачи, маркетинг, комуникациски и презентациски вештини 
 • Најмалку 5 - 7 години работно искуство во продажба, од кои 3 години на раководна позиција;
 • Одлично познавање  на англиски јазик;
 • Општо познавање на модерната комуникациска технологија;
 
Работни задачи:
 • Планирање, спроведување и презентирање на продажните планови пред менаџерскиот тим.
 • Одговара за спроведување и остварување на продажните планови за големите купувачи во неговото портфолио.
 • Создавање на нови можности за продажба и одржување на професионални односи со партнери.
 • Преговара со постојните и потенцијалните купувачи во врска со склучување на договори и анекси на договори.
 • Редовно ја следи наплатата за секој голем купувач.
 • Врши надзор на состојбите и презема мерки и активности во делот на продажбата, дистрибуцијата и активностите за унапредување на продажбата.
 • Подготвување и доставување до претпоставениот анализи, извештаи и информации во врска со продажбата.
 • Во соработка со претпоставениот на Секторот за Продажба и маркетинг и маркетинг планот за определен бренд и артикли дава предлози за организирање на промотивни настани во определени продажни места на определени големи купувачи и зема активно учество во реализацијата на одобрените промотивни активности.
 • Развивање и давање препораки  за подобрувања на процедури, правилници, стандарди, спецификации, методи и процеси во својата област.
 
Како да аплицирате:
Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, аплицирајте за оваа позиција на нашата веб страна http://eurotabak.com.mk/kariera/, и ќе бидете исконтактирани од тимот на Човечки Ресурси на  Еуро Табак.
 
 
Краен рок за аплицирање: 10.07.2020 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде