Vrabotuvanje.com - Лаборант/ Медицинско лабораториски техничар - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лаборант/ Медицинско лабораториски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

ЛАБОРАНТ/МЕДИЦИНСКО ЛАБОРАТОРИСКИ ТЕХНИЧАР

 
Потребни квалификации:
 • Завршено средно медицинско училиште- лабораториски техничар
 • Положен стручен испит
 • Работно користење на компјутер – MS office
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување на возачка дозвола Б-категорија- активен возач
 • Задолжително работно искуство за вадење на крв- венепункција со вакум системи

Потребни способности и вештини:
 • Одлични комуникациски способности
 • Ориентираност кон рокови и совесност
 • Организираност и одговорност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде