Vrabotuvanje.com - Доктор специјалист по микробиологија и паразитологија - Скопје - Авицена Лабораторија
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доктор специјалист по микробиологија и паразитологија

Скопје

Рок за пријавување:

 • Авицена Лабораторија

Авицена Лабораторија, сертифицирана и акредитирана лабораторија согласно стандардот MKC EN ISO 15189:2013,објавува

ОГЛАС
за работното место

Доктор специјалист по микробиологија и паразитологија

Потребни квалификации:

 • Завршен медицински факултет со специјализација микробиологија и паразитологија
 • Валидна лиценца за работа
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на работа со компјутери и MS Office
 • Возачка дозвола Б - категорија
 • Со или без работно искуство

Одговорности и задачи:

 • Работа во микробиолошка лабораторија - (обработка на примероците, работа на лабораториски инструменти и др.)
 • Грижа за извршената услуга и задоволството на пациентите
 • Редовно водење на потребната документација
 • Останата административна поддршка и организација на работењето

Потребни вештини и способности:

 • Одлични комуникациски, аналитички и организациски способности
 • Професионален однос, почитување на правилата и кодексот при работењето
 • Способност за индивидуална и тимска работa
 • Способност за превземање иницијатива и мотивираност за постојана едукација
 • Динамичност, исполнителност и совесност

Напомена:

 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!     

Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим, Ве молиме доставете ја вашата професионална биографија преку полето Брза Апликација , со назнака ‘за оглас за доктор специјалист по микробиологија и паразитологија..

Огласот е активен 15 (петнаесет) дена од објавувањето. 
 

Адреса:
​Бул. 8-ми Септември бр. 2, лок. 1,
1000 Скопје
За повеќе информации:
www.avicenalab.com.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде