Vrabotuvanje.com - Референт во сметководство и финансии - Скопје - Fresh Food DOO
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт во сметководство и финансии

Скопје

Рок за пријавување:

 • Fresh Food DOO
 • Адреса: Vrapciste, 100 br.1, 1200 Tetovo

Интернатионал Фреш Фоод ДОО е компанија со седиште во Скопје, формирана во 2018 година од домашни и странски инвеститори. Компанијата има за цел да започне со производство и дистрибуција на свежо пилешко месо на домашниот пазар и пошироко. Визијата на Компанијата е преку изградба на супствени инкубаторски станици, фарми за бролјери, сопствена кланица и фабрика за производство на сточна храна да креира затворен круг на производство на свежо пилешко месо со врвен квалитет и пласирање до потрошувачите на најквалитетен 100% домашен производ.

Поради проширување на својот тим, International Fresh Food објавува оглас за вработување на:

Референт во сметководство и финансии

Опис на работното место и одговорности:

 • Евиденција на влезно/излезна документација;
 • Книжење и ликвидирање на влезна/излезна документација;
 • Банки и банкарско работење;
 • Архивирање и прием на влезни фактури, и усогласување со картиците со добабувачите (домашни и странски);
 • Подготовка на фолија во УЈП и исплата на надворешни соработници;
 • Изготвување ,на излезна документација и наплата на побарувања од купувачи;
 • Подготовка на финансиски извештаи;
 • Проверка и усогласување на извештаите за трошоци на вработени;
 • Благајничко работење.
   

Потребни квалификации:

 • Образование: Економско; 
 • Минимум 3 години работно искуство во областа сметководство и финансии;
 • Познавање на Англиски јазик;
 • Работа со компјутери (MS Office) и напреден excel;
 • Пожелно возачка дозвола Б категорија.

Сите заинтересирани кандидати нека испратат свое CV со фотографија не постара од 6 (шест) месеци на e-mail: hr@fresh-food.eu со задолжителна назнака “Референт во сметководство и финансии’’ или преку полето БРЗА АПЛИКАЦИЈА.

Апликант може да биде секое лице без разлика на расна, верска, национална или политичка припадност.

Изборот на најдобрите кандидати ќе биде извршен најдоцна во рок од 45 дена од завршувањето на рокот за пријавување, во зависност од бројот на пријавените кандидати, во согласност со членот 23 од Законот за работни односи.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака НЕМА да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде