Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт и Фармацевтски техничар - Скопје - Скопје - ПЗУ Аптека Фармакон Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт и Фармацевтски техничар - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПЗУ Аптека Фармакон Скопје

ЧЛЕНКА НА PLUS PHARMA

ПЗУ АПТЕКА ФАРМАКОН - СКОПЈЕ има потреба од вработување на:

ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ И ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР
ЗА СКОПЈЕ

 
Потребни квалификации:
  • ВСП-Дипломиран фармацевт
  • ССП-Фармацевтски техничар
  • Положен стручен испит и Лиценца за работа
  • Претходно работно искуство во аптека ќе се смета за предност
 
Заинтересираните кандидати пожелно е да поседуваат:
  • Стручност, посветеност и желба за професионален развој
  • Организираност
  • Колегијалност и  тимски дух
  • Добри комуникациски способности
 
Тимот на Plus Pharma Ве повикува да аплицирате, доколку сте спремни со својата стручност и посветеност, несебично да ја покажете грижата за пациентите.
 
Енергични, посветени,со желба за личен и професионален развој, Добродојдени сте во тимот на Plus Farma.
 
Сите заинтересирани кандидати  може да го приложат своето CV преку полето Брза Апликација
Само кандидатите што ќе влезат во потесниот избор ќе бидат контактирани.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде