Vrabotuvanje.com - Стручен соработник - Територија на Р. Северна Македонија - РИФАМ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен соработник

Територија на Р. Северна Македонија

Рок за пријавување:

 • РИФАМ ДОО
 • Адреса: ул. Јадранска Магистрала бр. 62, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://rifam.com.mk/

Ние сме РИФАМ ДОО – комбинираме долгогодишно искуство на регионалните фармацевтски пазари со иновативни решенија, со цел да им овозможиме на пациентите пристап до најквалитетните препарати.

Во моментов имаме потреба од:

Стручен соработник (м/ж)

Oдговорности/опис на работата и позицијата:

 • Ефективно промовирање на портфолиото и обезбедување на континуиран раст во пласманот на производите на Рифам Доо. 
 • Остварување на зададените цели и задачи на свој терен.
 • Редовни контакти и посети на лекари и фармацевти.
 • Учество и подршка на промотивни активности на свој терен.
 • Следење на активностите на конкуренцијата и правење на компаративни анализи.
 • Поднесување на редовни извештаи за неделните и месецните активности.
 • Тековна,навремена и ефективна комуникација со сите колеги и претпоставени.
 • Градење на одлични деловни релации со постоечките и нови клиенти и гриша за нивните деловни потреби.
 • Проактивно вклучување во сите активности и давање свој придонес во развојот на компанијата.

Потребни квалификации:

 • ВСС, завршен медицински и фармацевски факултет (се сметаат за предност) или сродни струки.
 • Работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност.
 • Одлични презентерски и комуникациски вештини. 
 • Проактивеност и фокусираност кон остварување на зададените цели.
 • Расположлив за службени патувања.
 • Тимски дух и спремен за тимска работа.
 • Познавање на Англиски јазик.
 • Одлично познавање на MS Office Пакетот.
 • Активен возач со Б категорија.

Како да аплицирам?

 • Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате погоре наведените критериуми, Ве покануваме да се пријавите преку полето Брза Апликација со испраќање на Вашата професионална биографија (CV).

Повеќе за нас:

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде