Vrabotuvanje.com - Фармацевт или фармацевтски техничар - Скопје - МАКЕДОНИЈАЛЕК ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевт или фармацевтски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКЕДОНИЈАЛЕК ДОО Скопје

МАКЕДОНИЈАЛЕК Скопје- Како компанија која повеќе од  40 години претставува синоним за квалитет, традиција и успех во фармацевтскиот бизнис, ориентирана кон континуиран раст и развој, во насока на проширување на Тимот за Продажба , има потреба од вработување на:
 

ФАРМАЦЕВТ ИЛИ ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР

за работна позиција Специјалист за телепродажба

 

Потребни квалификации:

 • ССС -фармацевтски техничар или ВСС-дипломиран фармацевт
 • Искуство во работа во аптека или слична позиција ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на MS Office
 • Возачка дозвола Б категорија- активен возач

Потребни вештини:

 • Одлични комуникациски и продажни  способности
 • Ориентираност кон клиенти
 • Позитивен став за справување со стресни и конфликтни ситуации
 • Способност за тимска работа

Одговорности и задачи:

 • Реализација на  дневни и неделни планови за телепродажба за аптеки
 • Точна обработка на телефонски и веб-нарачки за аптеки
 • Навремено и проактивно контактирање со купувачи
 • Успешна реализација на зададени акциски продажби

Ние Ви нудиме:

 • Позитивна развојна средина во успешна  компанија,
 • Дополнителни едукации и континуиран развој на стручен и личен план
 • Конкурентен паричен надомест согласно постигнати резултати
 
Сите заинтересирани кандидати може да го достават своето CV преку полето Брза Апликација.
Само кандидатите што ќе влезат во потесниот избор ќе бидат контактирани.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде