Vrabotuvanje.com - Дипломиран фарамцевт - Стручен соработник - Скопје - MEDIKUS
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фарамцевт - Стручен соработник

Скопје

Рок за пријавување:


Заради зголемен обем на работа и проширување на тимот, МЕДИКУС дооел Скопје, ексклузивен увозник на програмата од италијанската компанија ЕСИ с.р.л. од Италија (додатоци во исхраната), има потреба од

ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ - СТРУЧЕН СОРАБОТНИК
TРИ (3) СТРУЧНИ СОРАБОТНИЦИ (М/Ж)


Потребни квалификации

 • Универзитетска диплома VII степен (фармација, стоматологија, медицина)
 • Валидна возачка дозвола (Б-категорија) и возачко искуство
 • Познавање на MS office пакетот и интернет пребарувачите
 • Организациски способности и вештини на планирање
 • Комуникациски и презентациски вештини
 • Познавање и непречена комуникација (писмена/усна) на: Англиски

ЕСИ с.р.л. е компанија од Италија, која постои од 1975 година, и денес е најдобра во Италија и пошироко во производството на додатоци на исхраната (хербални производи), а кај нас е присутна на пазарот од 2004 година.

МЕДИКУС е
• успешна и стабилна компанија која постојано напредува
• каде има градење на тимски дух, пријатна, ведра, стимулативна и динамична атмосфера
• каде ќе бидете почитувани и наградени за успехот во работата

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Остварување на предвидениот план за продажба
 • Спроведување на предвидените маркетинг активности
 • Промоција, презентација и продажба на фармацевтски производи
 • Посета на лекари и фармацевти
 • Постојан професионален развој и стручно унапредување преку присуство на конференции и семинари
 • Градење на добри релации со клиентите и репрезентирање на компанијата ЕСИ и производите
 • Поднесување на извештаи за посетите на клиентите, продажбата, трошоците и промотивните активности во зададениот регион

ПРОФИЛ НА ИДЕАЛНИОТ КАНДИДАТ:

 • Подготвен за патување
 • Ориентиран кон резултати
 • Посветен на работата и реализација на зададените цели
 • Добар слушател и комуникативен
 • Лојален, отворен и искрен
 • Тимски играч

МЕДИКУС е компанија во која посебно се цени
• самомотивираност и иницијативност
• вложениот труд и одговорниот однос кон работата
• стручната способност и амбицијата за стручно усовршување
• одличната комуникација со колегите и клиентите


КОМПАНИЈАТА ЌЕ ВИ ОВОЗМОЖИ:

 • Можности за градење на кариерата во успешна компанија
 • Интересна и динамична работна средина
 • Полно работно време од 8 работни часови на ден или 40 часа неделно
 • Договор на определено работно време на почеток, но сите позиции се предвидени за неопределено работно време
 • Солидна и мотивирачка почетна плата со можност за брзо напредување

Во колку сте подготвени да бидете дел од нашиот тим.

Испратете ваша апликација за учество на конкурс за вработување со:
• резиме (кратка биографија) со фотографија,
најдоцна до 30.05.2023 година

Аплицирајте преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде