Vrabotuvanje.com - Машински инженер - Скопје - Радек дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Радек дооел
 • Адреса: Јадранска Магистрала 71б, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.radek.com.mk

Реномирана компанија за продажба и сервис на машини за обработка на дрво и метал
(www.radek.com.mk), има потреба од следната работна позиција:

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

Опис на работата:

 • Испорака, монтажа и инсталација на машини.
 • Сервисирање и одржување на машини.
 • Дијагностицирање и решавање на проблеми.
 • Одржување обука за правилно користење на машините.

Потребни квалификации:

 • Со работно искуство во областа на машинство и електрика.
 • Флексибилност и ориентираност кон пронаоѓање на решенија.
 • Одлично познавање на Англиски јазик.
 • Познавање на 2д и 3д програми за цртање.
 • Возачка дозвола Б категорија.
 • Одговорност, дисциплина и посветеност кон работата.
 • Самоиницијативност и желба за напредување и градење кариера.

Нудиме

 • Одлична работна атмосфера.
 • Колегијалност и тимска работа.
 • Обука.
 • Можност за големо напредување.

Повеќе информации на: www.radek.com.mk

Заинтересираните кандидати ги покануваме да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде