Vrabotuvanje.com - Технолог за млеко и млечни производи за Македонија - Скопје - ВИТАСТАРТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог за млеко и млечни производи за Македонија

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВИТАСТАРТ ДОО

Компанија за прехранбени состојки, Витастарт (ексклузивен застапник за брендот Chr Hansen од Данска) со долгогодишно искуство и стабилна позиција во Македонија ја проширува својата структура и бара:

Технолог за млеко и млечни производи за Македонија

Барања:

 • Задолжително е високо образование во технологијата на храна, специјализација во технологијата на млеко и месо;
 • Пожелно е кандидатот да има 6 месеци стаж по специјалноста;
 • Владеење на англиски јазик;
 • Одлични комуникациски и организациски вештини;
 • Желба да се работи во тим;
 • Валидна возачка дозвола и подготвеност да се патува низ регионот;
 • Продажно искуство е предност.
 

Одговорности:

 • Ги продава производите во својот доделен регион во согласност со неговите комерцијални цели;
 • Развива и имплементира краткорочни и долгорочни маркетинг планови и стратегии;
 • Изградба и одржување на долгорочни односи со клиентите, консултирање со нив за различните производи и апликации;
 • Подготвува презентации на производот кога е потребно како и демонстрација на истите;
 • Подготвува дневни и месечни извештаи за активностите и продажбата.

Услови:

 • Одлична можност за професионална реализација во компанија со високи стандарди;
 • Многу добри работни услови;
 • Специјализирани обуки во Македонија и во странство;
 • Долгорочни контакти со водечки специјалисти во оваа област;
 • Следува службен автомобил, лаптоп, телефон.
 • Покрај стручното образование и обука, ние бараме проактивна и искрена личност за поддршка на нашата корпоративна култура.
 • Знаеме дека нашите вработени се срцето на нашиот успех и, во замена за вашите напори, обезбедуваме обука, фер плата, предизвик во работата и почит.

Ние го цениме вашиот интерес и вашата апликација ќе се чува во целосна доверливост.

Платата 47 000 ден за првите 6 месеци.

Доколку сте заинтересирани, ве молиме испратете го вашето CV на маилот g.oliver@vitastart.mk

Тел 071 369 930 Оливер

ВитаСтарт ДОО - https://vitastart.mk/
Адреса на Компанијата е:

Улица 32 бр.10 Населба ИЛИНДЕН-Скопје
Се наоѓаме во објектот на IFB ...Вeднаш до DHL – во близина на Хотел Белви, односно https://www.google.com/maps/place/Vitastart+doo/@41.997405,21.5502087,14.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x4b971ffd9ebbd6b2!8m2!3d41.9990653!4d21.5566368

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде