Vrabotuvanje.com - Менаџер на маркет - Скопје - БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер на маркет

Скопје

Рок за пријавување:

 • БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

БРИКОЛАЖ има потреба од следната работна позиција:

МЕНАЏЕР НА МАРКЕТ
 

ДОЛЖНОСТИ НА ПОЗИЦИЈАТА

 • Управува, координира и контролира продавницата во согласност со процедурите
 • Управува и го контролира персоналот ангажиран во продавницата
 • Го контролира напредокот на работните процеси на продавницата
 • Го контролира работното време на персоналот
 • Координатите работат во сите сектори
 • Ги контролира индикаторите за перформанси за продавницата и за поединци во зависност од него/неа.
 • Предлага унапредување, промена, па дури и отпуштање на персоналот
 • Препорачува подобрувања во работењето на мало
 • Во промотивните активности (понуди, каталози и сл.) ги проверува етикетите (формат А4) на главите на полиците/корпите за избраните производи.
 • Да се ​​изврши пласман на производи во промоции
 • Рутинска контрола на ценовните ознаки на производите.
 • Ги координира односите помеѓу продавницата и специјалните одделенија на компанијата.
 • Препраќање поплаки од клиенти до релевантниот менаџер и/или добавувач во врска со производите или услугите.
 • Се грижи за техничкиот аспект на работењето на продавницата според соодветните процедури.
 • Одговорен за инвентар и средства во продавницата
 • Тој, исто така, работи надвор од распоредот кога е потребно на работа (инвентар, смена на проблеми, итн.)

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ И ВЕШТИНИ

 • Образование: Универзитетска диплома: Економски факултет, но се претпочита и гранката Бизнис и менаџмент
 • Искуство: Пожелно е 1-2 години работно искуство како менаџер во продавница;
 • Вештини:
  • Способен за работа во група;
  • Способност за одржување на високо ниво на доверливост
  • Енергичен и сака да работи со клиентот;
  • Многу добри комуникациски вештини
  • Возачка Б

Ве покануваме, доколку сте заинтересирани, пратете Ваша апликација со професионална биографија преку полето "Брза Апликација"!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде