Vrabotuvanje.com - Финансиски асистент - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансиски асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

 

Поради понатамошен развој и зголемен обем на работата во Компанијата, објавуваме оглас за:

ФИНАНСИСКИ АСИСТЕНТ


 

Главни одговорности:

 • Комуникација со клиенти во врска со наплата;
 • Точно и навремено евидентирање на уплати и исплати од клиенти;
 • Обработка и водење на евиденција за документацијата во доменот на работни задачи; 
 • Комуникација со банки во врска со банкарски налози за уплата и исплата и останати административни постапки на дневно ниво;
 • Комуникација со приватни фирми и државни институции поврзани со тековното работење и следење на рокови;
 • Подготовка на извештаи за потребите на Друштвото;
 • Останати непрецизирани обврски од финансиското работење.

Потребно искуство и вештини:

 • Високо образование – Економски факултет или сродни науки (не е предуслов);
 • Најмалку 3 години претходно искуство од областа на финансиите;
 • Одлично познавање и активно работење со Microsoft Office пакетот (Word, Excel, Power point);
 • Одлично познавање и aктивно користење на деловен англиски јазик (говорен и пишан);
 • Организиран и фокусиран кон детали

Личен профил:

 • Одговорна и организирана личност;
 • Способност за извршување на повеќе работи истовремено;
 • Лојалност и професионалност кон работата;
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност;
 • Колегијалност и работа во тим.


* Доколку сакате да бидете дел од нашата компанија, Ве молиме испратете ни го Вашето CV со назнака Финансиски асистент на нашата е-маил адреса vrabotuvanje_skopje@yahoo.com или користејќи го полето за брза апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде