Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Скопје - БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
 • Адреса: Гоце Делчев бр.34, 2000 Штип

БИМА Логистика е компанија специјализирана за увоз, дистрибуција, маркетинг и продажба на производи за широка потрошувачка и официјален застапник за реномираните брендови: Elephant, Corny,Trolli,BIP, Zaini , Adriana, Jabolcelo, и други

Бaраме СМЕТКОВОДИТЕЛ (за Дирекција во Скопје)

Одговорности 

 • Дневен контролинг на материјални книговодствени книжења на деловните операции во согласност со законските прописи, меѓународните сметководствени стандарди и правилникот на компанијата.
 • Контролинг за навремено и точно водење на Благајна.
 • Сложување на материјални сметководствени картици со Купувачи и Добавувачи.
 • Организација на Попис на залихи во магацин.

Ако сте заинтересирани да бидете дел од нашиот тим очекуваме да ги имате следниве квалификации и карактеристики:

 • Универзитетска диплома , искуство од областа на сметководството се смета за предност.
 • Организациски и комуникациски вештини.
 • Ориентираност на детали со силно акцентирање на Точноста и Конзистентноста.
 • Воден од резултатаи, Тимски играч, Отворен и Флексибилен.
 • Комфорен и точен во работењето со податоци и бројки,
 • Позитивен пристап, Љубезност и учтивост.

 


Аплицирајте на следната e-mail адреса: martin.cuckov@bima-logistic.com најдоцнa до 16.07.2024. со Назнака/Subject: Сметководител     и ќе бидете исконтактирани од тимот на Бима Логистика

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде