Vrabotuvanje.com - Референт за фактурирање - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за фактурирање

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

 
Референт за фактурирање

 
Основни одговорности и задачи:
 • Изработка на фактури за продажба на нафтени деривати;
 • Изготвување на одобренија, дисконти, книжни задолженија за клиенти;
 • Подготовка на финансиски извештаи;
 • Изработка, контрола и проверка на фактури;
 • Уредно водење на документацијата во согласност со имплементираните стандарди за квалитет во компанијата;
 • Следење на материјална и финансиска состојба на клиенти;
 • Споредување и сортирање на аналитички картици;
 • Комуникација со клиенти;

Потребни квалификации:
 • Високо образование – Економски факултет;
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција (не е предуслов);
 • Одлично познавање и активно работење со апликациитe од MS Office пакетот и апликации за изготвување на фактури;
 • Познавање на целокупно материјално и финансово работење;
 • Активно познавање и следење на новите законски прописи;
 • Подготвеност за тимска работа и работа под притисок на зададени рокови.

Личен профил:
 • Одговорна и организирана личност;
 • Лојалност и професионален пристап кон работата;
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност;
 • Колегијалност и работа во тим.
Доколку ги исполнувате бараните услови Ве повикуваме да ја испратите Вашата биографија
преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде