Vrabotuvanje.com - Регионален менаџер - Скопје - СПОРТ ВИСИОН ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Регионален менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ ВИСИОН ДООЕЛ


 

Во потрага сме по:

регионален менаџер

Нудиме:

 • Тимска работа;
 • Професионален развој и напредок;
 • Koнкуретна плата и бонуси;

Услови:

 • Занимање: Општествена/Техничка насока
 • Степен на стручна подготовка: ВСС/CCC
 • Минимално 2 години на иста или слична позиција
 • Познавање на компјутерски програми: MS Office пакет, интерни ИТ апликации

Работни задачи:

 • Ги следи остварувањата на продажните планови;
 • Врши обука на шефот на продавница, заменик шефот на продавница, продавачите, како и касиерите и магационерите во МПО
 • Дава предлози за ротација на вработените по МПО, преместувања и движења во хиерархиска организација на МПО;
 • Разменува информации и ги ускладува активностите со секторите за малопродажба, маркетинг и човечки ресурси;
 • Ја контролира состојбата во МПО (уредност, хигиена, техничка состојба, изложеност на роба и водење на продажба ) и е должен за сите забелешки да го извести надредениот;
 • Ги координира активностите врзани за отворање на нови МПО;
 • Дава инструкции во однос на организација на работното време и контрола на истото;
 • Организира пописи во МПО;
 • Презема активности со цел остварување на поставените продажни цели;
 • Ги контролира сите информации поврзани со пресметката на плата;
 • Предлага стратегии за унапредување на работните процеси заедно со претпоставениот;

Ги покануваме да аплицираат сите кандидати кои имаат интерес за позицијата и се препознаваат во бараниот профил. Апликацијата треба да содржи: Вашето CV и мотивационо писмо. Апликациите треба да ги испратите на e-mail адреса kariera@sportvision.mk до 18.07.2024 година со назнака „ РЕГИОНАЛЕН МЕНАЏЕР“. Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде