Vrabotuvanje.com - Финансов книговодител - Велес - ПИ Кристал 1923 а.д.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансов книговодител

Велес

Рок за пријавување:

 • ПИ Кристал 1923 а.д.
 • Адреса: Алексо Демниевски 18, 1400 Велес

Прехранбената индустрија „ПИ Кристал 1923 АД Велес“ од Велес веќе 100 години е синоним за квалитет. Нема домаќинство во Македонија во кое нашите производи немаат свое место. Денеска ПИ Кристал 1923 АД Велес е модерен прехранбен капацитет, во кој целокупниот производствен процес се одвива во строго контролирани услови што претставува најдобра гаранција за безбедноста и квалитетот на секој производ кој излегува од нашата фабрика.

 
Во моментов, имаме потреба од вработување на:

 
​Финансов книговодител
 
 

Услови за конкурирање на огласот се:

 • Високо образование — Дипломиран Економист;
 • Претходно работно искуство;
 • Познавање на Microsoft 0ffice пакет;
 • Комуникативност, лојалност, чесност, иницијативност, професионалност, точност, аналитички способности и способност за тимска работа.

Работни задачи:

 • Изготвување, прибавување и доставување на соодветна документација 
 • Давање предлози за најоптимални решенија при склучување на сите видови на договори 
 • Давање правни совети и останати правни работи

Личен профил:
 • Комуникативна и одговорна личност
 • Тимска работа и професионален однос
 • Самоиницијативност и посветеност на работа​
 
Сите заинтересирани кандидати, својата Професионална Биографија можат да ја достават преку полето Брза Апликација. 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде