Vrabotuvanje.com - Административен Асистент (Сектор за човечки ресурси) - Скопје - РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен Асистент (Сектор за човечки ресурси)

Скопје

Рок за пријавување:

 • РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
 • Адреса: Ул. Даме Груев бр.8 Скопје Центар, 1000 Скопје


 


Друштво за ревизија РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, објавува оглас за работно место:
 
АДМИНИСТРАТИВЕН АСИСТЕНТ
(Сектор за човечки ресурси)
 
 

Времетраење на праксата: 3 месеци, полно работно време

Придобивки:

 • Континуиран процес на учење и професионален развој во стимулативна работна атмосфера.
 • Пристап до вредно искуство во реномирана меѓународна компанија.
 • Покривање на трошоци за превоз и храна. 

Идеално за: Студенти (апсолвенти, постдипломци) и дипломирани:

 • Комуникативни и мотивирани индивидуи со желба за учење.
 • Лица кои уживаат во предизвици и се ориентирани кон успех.
 • Лица кои се достапни за редовна пракса (40 часа/неделно).

Критериуми за практикантското место:

 • Високо образование од областа на општествените науки;
 • Компјутерски писменост и владеење на MS Office;
 • Добро познавање на англиски јазик;
 • Одлични комуникациски вештини и способност за индивидуална и тимска работа;
 • Педантност, одговорност и исполнителност;

 

Вашата професионална биографија, ја очекуваме на: hr@rsm.mk, со назнака „За практиканско место: Административен асистент (Сектор за човечки ресурси) “.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

 


 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде